eneo aktuality
Video manažment systémy (VMS)

Video manažment systémy (VMS)

Pri výbere  video bezpečnostného manažment systému treba brať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov.

architektúra bezpečnostného systémuArchitektúra

NVR riešenie s väčším počtom počítačových pracovných staníc si vyžaduje samostatný softvér pre každú stanicu. Obvykle je k dispozícii samostatná konfigurácia medzi NVR a každou pracovnou stanicou. Moderné VMS systémy používajú architektúru typu server – klient, čo vedie k väčšej flexibilite, škálovateľnosti a jednoduchej konfigurácii.

 

 

Licencovanie

Úvaha obsahuje okrem rozsahu a nákladov taktiež:

  • Je licencovanie jednoduché na inštaláciu a spravovanie?
  • Musíte inštalovať licencie individuálne, alebo môžu byť inštalované v bloku?
  • Kupujete licenciu jednorázovo, alebo sa bude musieť v budúcnosti obnovovať?
  • Koľko klientov je povolených prostredníctvom tejto licencie?

Pozerajte sa hlavne na licencie, ktoré sú jednoduché na inštaláciu a spravovanie, a ktoré minimalizujú cenné inžinierske zdroje.

SMA (Software Maintenance Agreement)

Uistite sa, že Software Maintenance Agreement (Dohoda o údržbe softvéru) je dostupná za rozumné peniaze (obvykle 15 percent ročne) od dôveryhodného dodávateľa pre zabezpečenie pravidelných aktualizácií a špecializovanej podpory.

Efektivita

Elegantný kód, ktorý vytvára efektívne spracovanie, môže znamenať rozdiel medzi tým, či bude použitý jeden, dva alebo tri samostatné servery pre správny chod multi-kamerového softvéru. Elegantné VMS riešenia môžu spravovať viac ako sto kamier na dobre vyšpecifikovanom servery. 

Integrácia kamier


onvifNajnovšia verzia ONVIF protokolu, Profile S, umožňuje lepšiu kompatibilitu medzi IP kamerami a VM systémami. Každopádne, výrobcovia HIGH END IP kamier vynakladajú veľa prostriedkov do výskumu a vývoja inteligentných funkcií týchto zariadení, a preto je rozumnejšie používať VMS softvér, ktorý poskytuje plnú a hlbokú integráciu daných kamier a poskytuje detaily o tejto integrácii v zozname podporovaných zariadení.

Veľkosť a komplexnosť tohto zoznamu odzrkadľuje, koľko práce podstúpili výrobcovia VMS v spolupráci s výrobcami kamier a kľúčové funkcie ako detekcia pohybu, spúšťanie poplachov, výstupy a audio sú najlepšie zastrešené kompletnou a plnou integráciou kamery do VMS.

video manažment systémPripojenie

Prepojenie s inými platformami, vrátane webových rozhraní a mobilných zariadení, je dnes pre moderné VM systémy očakávaný štandard.

Konfigurácia

Zamerajte sa na jednoduché a intuitívne menu a užívateľské nastavenie a na logické a užívateľsky príjemné administrátorské rozhranie so vstavaným sprievodcom v prípade potreby pomoci.

Komunikácia s inými zariadeniami

Niektoré moderné VM systémy umožňujú jednoduchú a nákladovo efektívnu metodiku pre základnú komunikáciu s inými zariadeniami ako napríklad alarmové panely, prístupové systémy, interkomy a požiarne systémy. Aj keď toto nie je technicky takzvaná „plná integrácia“ – s kontinuálnou obojsmernou komunikáciou. Znamená to, že tieto systémy ponúkajú efektívnu cestu na dosiahnutie niektorých týchto integračných cieľov, bez potreby prerobenia systémovej technológie.

 

Hardvér pre VM systémy

Zaťaženie

Servery sú obvykle zostavované podľa kapacity zaťaženia v megabajtoch a podľa požiadaviek zaťaženia daného systému.

Úložisko

rack servery

Aktuálne rack servery môžeme typicky osadiť až 8 x 4TB pevnými diskami, čo predstavuje veľký objem dát oproti tomu, čo tieto systémy ponúkali v nedávnej minulosti. Napríklad profesionálny server s vhodnou kapacitou zaťaženia môže byť komfortne použitý až pre 70 kamier a 32TB úložného priestoru, čo je založené na kalkulácii zaťaženia s použitím H.264 kompresie, rozlíšením 1280×720, 25fps, 30 dňovým záznamom a priemerným pohybom v snímanej scéne.

Operačné systémy

Táto položka je určovaná hlavne požiadavkami VM systému. Moderné VM systémy typicky fungujú s operačným systémom Microsoft Windows Server, ale mnohé VM systémy určené pre stredne veľké projekty úspešne fungujú s operačným systémom Windows 7.

video serverSpoľahlivosť a redundancia

Máme tu k dispozícii veľa informácií o tejto problematike, ale všeobecná rada v strednej triede je vybrať si známu a dôveryhodnú značku. Moderné servery od kvalitných výrobcov majú tendenciu byť spoľahlivé ale z času na čas môže aj pri nich dôjsť k poruche pevného disku alebo napájacieho zdroja, preto by sa s tým malo dopredu počítať.

 

 

Video Manažment SystémyDôležité odporúčania pre Video Manažment Systémy

      • Uistite sa, že hardvér vášho servera nie je vhodný len pre daný účel a v súlade s minimálnymi hardvérovými požiadavkami výrobcu softvéru, ale je taktiež správne nadimenzovaný pre danú aplikáciu čo sa týka tvaru (rack prevedenie 1U, 2U atď) a s možnosťou pripojenia (sieťové porty a výstupy pre monitor).
      • Vyhľadávajte softvér, ktorý je dobre štruktúrovaný, efektívny, plne integrovaný s kamerami, ktoré chcete používať a má jednoduchú metodológiu komunikácie so zariadeniami tretích strán.

 

 Seetec Cayuga


Pavol Kollárik
Plettac Systems

 

 

2014-10-15 Okom odborníka
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy