eneo aktuality
Radiačný test kamier Ahlberg v certifikovanom laboratóriu

Radiačný test kamier Ahlberg v certifikovanom laboratóriu

Nové produkty série HI-RAD od spoločnosti Ahlberg Cameras boli otestované v špičkovom nezávislom laboratóriu v USA na odolnosť voči radiácii.

Nezávislé RAD testy kamier Ahlberg

Radiačné testy prebehli v laboratóriu PNNL v meste Pasco WA, ktoré je riadené ministerstvom energetiky Spojených štátov amerických.

Testované boli kamery zo série HI-RAD a kamera PTZ620. Použitý bol radiačný zdroj Cobolt-60, známy svojím radiačným vyžarovaním.

test kamier Ahlberg

Kamery boli vystavené konštantnej dávke 100 Gy/h (10 000 rad/h). Taktiež bol zaznamenávaný čas straty obrazu, za účelom správneho výpočtu celkovej dávky, ktorej boli kamery vystavené. Tento typ testu bol vykonaný aj s maximálnou dávkou, ktorú je schopné laboratórium vyprodukovať - 380 Gy/h (38 000 rad/h). Všetky testované kamery poskytovali aj počas tohto testu bezchybný a čistý obraz.

HI-RAD XS HD

HI-RAD XS HD je základná PTZ kamera základnej triedy. Je ju možné ľahko nasadiť do stiesnených priestorov reaktora a palivových bazénov. HI-RAD XS HD má schopnosť odolať dávke 1 190 Gy (119 000 rad).

HI-RAD S HD

HI-RAD S HD má vylepšený svetelný výstup a radiačnú odolnosť. Taktiež disponuje možnosťou osadenia zoom objektívov (macro). HI-RAD S HD má schopnosť odolať dávke 2 660 Gy (266 000 rad).

HI-RAD L HD

HI-RAD L HD disponuje najlepším svetelným výkonom a radiačnou odolnosťou z celej série. Predstavuje ideálne riešenie pre inšpekciu vnútorných častí reaktora a palivových nosičov. HI-RAD L má schopnosť odolať dávke 4 300 Gy (430 000 rad).

 

2017-02-03 Home, Aktuality
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy