eneo aktuality
Reflektory RAYTEC SPARTAN pomáhajú s ochranou ropnej rafinérie

Reflektory RAYTEC SPARTAN pomáhajú s ochranou ropnej rafinérie

Nové reflektory do extrémneho prostredia Raytec SPARTAN boli použité na vylepšenie bezpečnosti veľkej ropnej rafinérie na blízkom východe. Inovačný proces LED osvetlenia od spoločnosti Raytec pokryl celú oblasť. Ropná rafinéria neobhospodaruje len oblasti extrémneho prostredia, ale taktiež pouličné a cestné osvetlenie, osvetlenie pre dopravu, parkoviská a iné všeobecné plošné osvetlenie.

Vedenie ropnej rafinérie malo v úmysle vylepšiť celkovú bezpečnosť a ochranu upgradom vysoko výkonných, spoľahlivých a energeticky efektívnych LED reflektorov. Kvôli vysoko rizikovým oblastiam na mieste inštalácie požadovala rafinéria okrem štandardného osvetlenia taktiež špeciálne osvetlenie do extrémneho prostredia.

Nakoniec si na ochranu viacerých skladovacích nádrží a nakladacích plôch vybrali reflektory do extrémneho prostredia zo série Raytec SPARTAN. Reflektory SPARTAN disponujú certifikátmi ATEX a IECEx pre všetky nebezpečné oblasti Zón 1 a 2. Sú zložené zo špeciálneho krytu vyrobeného z kvalitného hliníka vojenskej triedy a spoľahlivej, rokmi overenej Raytec LED technológie, vďaka čomu poskytujú vysoko kvalitné prisvietenie potrebné pre ochranu a bezpečnosť personálu a vozidiel na mieste inštalácie.

 

Jednoduchá údržba reflektorov RAYTEC

Všetky produkty do extrémneho prostredia a ich príslušné komponenty musia byť pravidelne udržiavané a kontrolované. Dizajn reflektorov SPARTAN však zaručuje jednoduchú, rýchlu a finančne nenáročnú údržbu. Hlavne ak berieme do úvahy rozľahlosť rafinérie.

Reflektor SPARTAN disponuje modulárnym dizajnom s odoberateľným napájacím zdrojom a LED modulmi pre okamžitý prístup a kontrolu. Napájací zdroj môže byť umiestnený aj mimo krytu reflektora. Tento prvok umožnilo rafinérii umiestniť reflektory do výšky viac ako 100 metrov v oblastiach so sťaženým prístupom.

 

Najvyšší výkon a efektivita

Reflektory SPARTAN poskytujú najvyšší výkon a energetickú efektivitu a zároveň zabezpečujú maximálny svetelný výstup – až do 9 000 lumenov. Reflektory SPARTAN využívajú v porovnaní s tradičnými riešeniami o polovicu menej LED-iek a na napájanie vyžadujú len 120W.

Ich tepelný manažment systém CoolXtrudeTM poskytuje vynikajúci výkon a zároveň zabezpečuje prevádzkovú životnosť až 10+ rokov. Taktiež predstavuje najchladnejšiu LED technológiu všetkých čias s odvodom tepla až o 60% lepším ako konkurenčné LED svietidlá. Reflektory SPARTAN majú širokú škálu prevádzkových teplôt (od -52°C do + 55°C) a sú dimenzované pre tie najcitlivejšie prostredia – až do T6.

2016-11-21 Home, Aktuality
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy