Raytec aktuality

RIADIME SA ZÁSADOU, ŽE LEN KVALITNÉ VÝROBKY MÔŽU DLHODOBO PRINÁŠAŤ ÚŽITOK.

Raytec prisvietenie použité na redukciu falošných poplachov

Raytec prisvietenie použité na redukciu falošných poplachov

Skladovacie priesotry mesta New South Wales v Austrálii boli vybavené infračerveným osvetlením od spoločnosti Raytec, aby bolo možné zaznamenávať obraz vo vysokom rozlíšení a redukovať falošné poplachy aj počas noci.

V skladovacích priestoroch je umiestnené veľké množstvo položiek vysokej hodnoty a je vzdialene monitorované počas večerných hodín, keď na mieste nie sú prítomní žiadny zamestnanci. Aj napriek nasadeniu kvalitných „Low Light" kamier neváhal dizajnér bezpečnostného systému odporučiť nasadenie vysoko výkonného dohľadového LED prisvietenia. Počiatočné úvahy síce naznačovali, že „Low Light" kamery by mohli poskytovať dostatočne kvalitný obraz pri nízkej hladine okolitého osvetlenia, ale opak bol pravdou. Obraz bol bez Raytec LED prisvietenia extrémne zarušený. To viedlo k nespoľahlivosti vstavanej video analýzy kamery, čo viedlo k veľkému počtu falošných poplachov. Analýza vyžadovala nasadenie dodatočného dohľadového osvetlenia, aby bol plne využitý jej potenciál.

Zákazník chcel predísť zaplaveniu scény viditeľným svetlom, preto mu bolo odporučená infračervená technológia VARIO od spoločnosti Raytec. Osvetlenie je umiestnené priamo pri kamere a vo vzájomnej symbióze s uhlom záberu kamery, čo spôsobilo primerané rozloženie svetla v miestach, kde je najviac potrebné.

Vďaka správnemu nastaveniu osvetlenia bolo potrebné nasadiť len malé množstvo starostlivo vyšpecifikovaného infračerveného prisvietenia, čo stačilo na viditeľne veľký rozdiel pre bezpečnostný systém skladovacích priestorov. Použitý bol jeden z najmenších infračervených VARIO modelov, ktorý poskytuje extrémne vysokú kvalitu a rovnomerné rozloženie svetla. To pomáha kamerovému systému snímať čistejšie obrazy a video analýze umožňuje presne určiť, čo sa naozaj deje v snímanej scéne.

S VARIO IR prisvietením môže analytický systém kamery plne využívať svoj potenciál a úspešne identifikovať subjekty, vozidlá či aktivitu v snímanej scéne a spoľahlivo aktivovať nakonfigurované poplachy. So správnym prisvietením môže taktiež systém ignorovať pohyb irelevantných entít ako napríklad zvierat alebo vegetácie.

2016-01-08 Home, Aktuality
Continue shopping Compare

has been added to your wishlist.

Continue shopping My wishlists
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy