riešenia Flir termovízne kamery

RIADIME SA ZÁSADOU, ŽE LEN KVALITNÉ VÝROBKY MÔŽU DLHODOBO PRINÁŠAŤ ÚŽITOK.

Termovízne kamery pre poľovnícke účely

Termovízne kamery už dávno nie sú niečo veľké, drahé a neznáme, ako tomu bolo ešte pred pár rokmi. Naopak, ich cena je čoraz nižšia a využitie nachádzajú v čoraz bežnejších situáciách. Ako veľmi účelné sa ukazuje ich využitie aj v poľovníctve, a to nielen ako systém nočného videnia, ale sú dobrými pomocníkmi aj cez deň.

Termovízne kamery pre poľovníkovVýhodou termovíznych kamier oproti iným systémom nočného videnia je, že pre vytvorenie obrazu nepotrebujú vôbec žiadne svetlo. Pomáhajú vám jasne vidieťv noci, ale aj cez deň a to prakticky za všetkých poveternostných podmienok.

Keďže veľa zvierat je aktívnych aj po zotmení, s pomocou termovíznych kamier môžete sledovať ich činnosť neustále. Pomôžu vám nájsť zvieratá nielen v úplnej tme, ale aj počas dňa.

Termovízne kamery vytvárajú obraz na základe teplotných rozdielov predmetov. Ich snímače sú dosť citlivé na to, aby zaznamenali aj veľmi malé teplotné rozdiely. Tým vytvárajú jasný obraz aj tam, kde iné systémy noč-ného videnia, alebo ľudské oko, nevidia už nič, alebo len veľmi slabo. Okrem toho, vyžarované teplo je veľmi ťažké zamaskovať. To znamená, že aj počas dňa môžete jasne vidieť zvieratá, ktoré sú skryté v stromoch alebo kríkoch. Ich prirodzené maskovanie im vôbec nepomôže sa pred vami schovať.

Termovízne kamery sú v súčasnosti už široko využívané profesionálnymi dokumentárnymi tvorcami a poľov-níkmi na celom svete. Až doteraz boli extrémne drahé. No s príchodom nových technológií a s prudkým nárastom ich vy-užitia sa ich výroba zlacnila. Vďaka tomu sú čoraz dostupnejšie. Dôkazom toho sú aj kamery spoločnosti  FLIR.
 

FLIR H-séria

Ostrý termovízny snímok

Kamery H-série produkujú termovízne snímky s rozlí-šením 320 x 240 pixlov, na ktorých môžete vidieť najmenšie detaily. Pokročilá technika kamery a interný softvér poskytujú ostrý obraz bez nutnosti užívateľských úprav alebo zmien. Užívateľ pri obsluhe nemusí nastavovať nič. V prípade potreby si môže zmeniť pola-ritu farieb zo štandardného zobrazovania "Biela - teplá" na "Čierna - teplá".

Sú k dispozícii rôzne verzie. Kamery H-série sú k dispozícii v dvoch verziách Standard alebo Pro. Verzia Pro obsahuje navyše užitočné funkcie, ako napríklad ukladanie fotografií, alebo videa na SD kartu. Každá verzia má na výber z dvoch objektívov.

Kamera HS-324 ponúka širokouhlý objektív, ktorý poskytuje 24° zorné pole. Ponúka vynikajúcu kombináciu výkonu a rozsahu. Ponúka hlavne situačné povedomie o snímanom priestore. Napríklad jeleň môže byť detekovaný asi do 450 metrov, aj v úplnej tme. Pre si-tuácie, keď je potreba sledovať na väčšiu vzdialenosť, je k dispozícií 2x extender. S tým sa detekcia jeleňa predĺži až na 790 metrov.

Pre sledovanie na väčšie vzdialenosti je k dispozícii kamera HS-307. Je vybavená objektívom so 7° pozoro-vacím uhlom. Vzhľadom na úzke zorné pole môže byť použitá na sledovanie zvierat o veľkostí dospelého jeleňa až do 1 400 m.

Hot Shoe terminál

Kamery sú štandardne dodávané s "Hot Shoe termi-nálom". Ten umožňuje nielen montáž na statív, ale ponúka tiež pripojenie pre nabíjačku a obsahuje aj výstup kompozitného videa, napríklad pre externý monitor. To znamená, že si môžete nainštalovať kameru v určitej pozícii a dlhodobejšie z pohodlia sledovať, čo sa deje. Video výstup môže byť pripojený aj na externé nahrávacie zariadenie.

Porovnanie bežného videnia v lese a s temovíznou kamerou


Porovnať
Pokračovať v nákupe Porovnať

Produkt bol pridaný do Vášho wishlistu.

Pokračovať v nákupe Môj wishlist
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy