riešenia Flir termovízne kamery

RIADIME SA ZÁSADOU, ŽE LEN KVALITNÉ VÝROBKY MÔŽU DLHODOBO PRINÁŠAŤ ÚŽITOK.

Termovízne kamery pre policajné účely


Nové systémy nočného videnia na báze termovízie si čoraz častejšie nachádzajú uplatnenie aj v odbore bezpečnosti. Spoločnosť FLIR, ktorá je svetovým lídrom v oblasti termovízie a termografie, ponúka široký sortiment termovíznych kamier určených priamo polícii a iným bezpečnostným zložkám.

Termovízne kamery pre políciuTermovízne kamery produkujú ostrý obraz a to aj počas najtemnejšej noci. Ich hlavnou výhodou oproti ostatným technológiám nočného videnia je, že nepotrebujú vôbec žiadne svetlo na vytvorenie jasného obrazu. Pre "videnie" využívajú nám neviditeľné IR žiarenie, ktoré prevádzajú digitalizáciou do viditeľného obrazu. Môžu sa tak využívať aj v takých priestoroch, kde je úplná tma, ako napríklad v neosvetlenom tuneli. Dokonca dokážu snímať aj cez hmlu či dym, a prakticky vo všetkých poveternostných podmienkach. To z nich robí ne-nahraditeľný nástroj pre bezpečnostné aplikácie.

Ako je známe, členovia bezpečnostných zložiek musia reagovať okamžite a bez zdržania. Termovízna kamera ponúka príslušníkom bezpečnostných zložiek taktickú výhodu, ktorú potrebujú na bezpečnú a efektívnu reak-ciu kedykoľvek, keď sú v akcii.

Termovízne kamery neponúkajú výhody len v noci či v úplnej tme, sú vďačným pomocníkom aj počas dňa. Slnečné žiarenie alebo iné silné protisvetlo termovízny obraz neovplyvní. Tepelný kontrast, ktorý kamera sníma, je veľmi ťažko maskovateľný. Pomocou termovízneho obrazu sa dajú ľahko identifikovať podozrivé osoby, ktoré sa snažia skryť v tieni alebo v kroví, prípadne sa skúšajú inak zamaskovať.

Termovízne kamery spoločnosti FLIR využívajú prísluš-níci policajných zborov, colných oddelení a súkromných bezpečnostných služieb na celom svete. Sú vynikajúcim nástrojom v boji proti zločinu. Dokážu zobraziť podoz-rivé osoby bez odhalenia pozície pozorovateľa.
 

Porovnanie termovíznych kamier a klasického nočného videnia

Klasické nočné videnie, taktiež označované ako I2 technológia, zosilňuje slabo viditeľné svetlo rádovo až tisícnásobne, takže objekt môžeme pozorovať aj v noci. Zosilnenie obrazu touto metódou si vyžaduje určitú úroveň okolitého svetla. Stačí na to napríklad aj svetlo z hviezd počas bezoblačnej noci.

Pretože systém vyžaduje aspoň minimálnu úroveň okolitého svetla, podmienky ako silné dažde môžu negatívne ovplyvniť účinnosť systému. Rovnako príliš veľa svetla môže negatívne ovplyvniť systém a znížiť jeho efektívnosť.

Termovízne kamery oproti klasickému nočnému videniu majú podstatnú výhodu. Ich snímanie nie je ovplyvnené intenzitou okolitého svetla. Pozorovateľ teda dokáže vi-dieť objekty aj v prípade, že pozoruje scénu bez akéhokoľvek svetla, ale aj naopak, keď sa díva priamo na zdroj svetla.

Porovnanie termovíznych kamier a klasického nočného videnia 


Porovnať
Pokračovať v nákupe Porovnať

Produkt bol pridaný do Vášho wishlistu.

Pokračovať v nákupe Môj wishlist
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy