RIADIME SA ZÁSADOU, ŽE LEN KVALITNÉ VÝROBKY MÔŽU DLHODOBO PRINÁŠAŤ ÚŽITOK.

Prečo majú NIEKTORÉ kamery FLIR len 9 Hz a čo to znamená?

Nakoľko je spoločnosť FLIR americkou spoločnosťou, podriaďuje sa obchodovanie s jej produktmi americkým predpisom. Keďže termovízne kamery patria do kategórie takzvaných produktov pre dvojaké použitie (vojenské aj komerčné), existuje na ne isté legislatívne embargo. Tieto kamery sa nesmú vyvážať z USA bez vopred schválenej vývoznej licencie. Toto obmedzenie nie je výsadou USA, platí to aj pre produkty tejto kategórie vyrábaných v EU, ak sa s nimi obchoduje mimo EU. Je to z dôvodu, aby sa zabránilo ich zneužitiu hlavne v ilegálnom zbrojnom priemysle. Z tohto vyplývajú časovo a finančne náročné procesy.

Aby sa tomuto predišlo a nebolo potrebné držať tovar v USA až do vybavenia konkrétnej licencie, bezpečnostné termovízne kamery FLIR sa mimo USA predávajú v prevedení, ktoré nepodlieha potrebe licencovania. Tieto kamery majú zredukovaný počet snímok vo videu. Následkom je len to, že tieto kamery namiesto 25 Hz* (čo je európsky televízny štandard - PAL resp. 30Hz čo je americký štandard NTSC) robia len 9 Hz. Toto je viditeľné pri sledovaní a pohybe kamerou alebo ak sledujete pohybujúci sa objekt.

I keď na obraze poznať, že nie je úplne plynulý, je to postačujúce na to, aby Vám pri pozorovaní touto kamerou nič neušlo. Veď predsa len, kamera urobí za jedinú sekundu deväť snímok.

Na trhu sa objavujú kamery, ktoré ponúkajú 30 dokonca až 60 Hz, čím sa snažia vyzerať hodnotnejšie. No človek rozdiel videa v hľadáčiku kamery od cca 15 Hz a viac ani neodlíši. Tento parameter takisto nemá absolútny vplyv na schopnosť detekcie kamery. Či už má kamera viac alebo menej Hz, na kvalitu obrazu to nemá vplyv. Využitie to má len na vedecké účely, ak sledujete kamerou veľmi rýchle deje, a potom ich v zázname analyzujete.

Pre ukážku pripájame porovnávacie videá z 25/30 Hz kamier FLIR (ktoré nie je možné vyvážať mimo USA) a 9 Hz kamery.

 

 

 

* Hz, je v tomto prípade uvádzaný ako jednotka, ktorej veličiny sú obrázky/snímky za sekundu (počet snímok, ktoré kamera zaznamená za jednu sekundu), inak označovaný aj ako fps (z angl.: Frames Per Second).


Porovnať
Pokračovať v nákupe Porovnať

Produkt bol pridaný do Vášho wishlistu.

Pokračovať v nákupe Môj wishlist
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy