Flir aktuality

RIADIME SA ZÁSADOU, ŽE LEN KVALITNÉ VÝROBKY MÔŽU DLHODOBO PRINÁŠAŤ ÚŽITOK.

Kamery FLIR pomáhajú s prevenciou nelegálnej ťažby

Kamery FLIR pomáhajú s prevenciou nelegálnej ťažby

Operátori v baniach sa čoraz častejšie stretávajú s narušením bezpečnosti. Ilegálni „baníci" nerozumejú potencionálnym rizikám a často sa vo výsledku nachádzajú v kritických oblastiach, kde sú ich životy vystavené extrémnemu nebezpečenstvu. Ale otázka bezpečnosti nie je jediným dôvodom tejto zvýšenej pozornosti. Je to taktiež záležitosť produktivity a straty profitu.

Prevencia ilegálnej ťažby patrí v baniach medzi veľké výzvy. Nie je to len o krádežiach vzácnej rudy. Ilegálna ťažba predstavuje bezpečnostné riziko hlavne v okolí veľkých povrchových baní. Bez správneho vybavenia a bezpečnostných prvkov môže byť akákoľek chyba fatálnou. Môže viesť k odstaveniu produkcie a taktiež môže potencionálne vniesť zamestnancov bane do rizika.

 

Bezpečnostné monitorovanie rozľahlých oblastí

Rozľahlé oblasti týchto dolov predstavujú veľký bezpečnostný problém. Osadenie plotov v rámci týchto oblastí by predstavovalo obrovskú investíciu. Preto sa zákazník najskôr rozhodol použiť balóny vybavené zariadením na bezpečnostné monitorovanie celej oblasti. Ale toto riešenie sa ukázalo byť neefektívnym kvôli pravidelným búrkam, ktorým táto oblasť čelí. Preto sa riešenie umiestnené „na zemi" ukázalo byť efektívnejšou možnosťou.

 

Sebestačný bezpečnostný systém

Namiesto osadenia plotov bol navrhnutý sebestačný systém určený hlavne pre vzdialené regióny bez podpornej infraštruktúry. Systém pozostáva z bezdrôtového mobilného kontajnera, v ktorom je bezpečne umiestnené všetko vybavenie na detekciu narušenia perimetra, vrátane infračervených detektorov a vysokotlakových systémov so slzným plynom, ktorý je aktivovaný bezpečnostným systémom alebo vzdialene po verifikácii operátorom a samozrejme termovíznou PTZ kamerou FLIR, ktorá je schopná detekovať pohyb v okruhu 6 kilometrov.

PTZ kamera od spoločnosti FLIR je termovízna bezpečnostná kamera, ktorá poskytuje excelentnú detekciu narušenia perimetra a kapacity pre video dohľad ako počas noci, tak aj počas dňa. Po inštalácii a oživení riešenia sa výsledky dostavili prakticky okamžite – dochádza k odhaleniu ilegálnych „baníkov", ktorí každodenne vstupujú do priestorov bane. Týždenný počet zadržaní sa pohybuje na úrovni závratných 75 – 100 osôb.

Počet prichytených narušiteľov sa zvýšil a riziko pre bezpečnostný personál je nižšie. Pretože všetky zábery sú zaznamenávané, môže klient zabezpečiť, že celý incident – od zadržania až po odovzdanie narušiteľa, prebehne v súlade s ich bezpečnostnou politikou.

Kamery sú schopné jednoducho detekovať pohyb už pri štyroch pixloch. Kontajnerové riešenie vojenskej kategórie je vybavené vlastným napájacím agregátom, ktorý zahŕňa solárne panely osadené na streche kontajnera a batérie, ktoré sú umiestnené vo vnútri kontajnera. Systém umožňuje bezdrôtovú komunikáciu do centrálnej riadiacej miestnosti. Existujúca inštalácia je vybavená 36 km bezdrôtovou linkou, ktorá zabezpečuje kompletný dohľad a ovládanie.

 

360° situačné pokrytie

Systém umožňuje 360° situačné pokrytie a jedná sa o nový počin v porovnaní s typickou praxou zabezpečenia perimetra pomocou inštalácie bezpečnostného oplotenia. Konvenčné perimetrické systémy generujú poplach len po aktuálnom narušení, ale po jeho prekročení sa môže narušiteľ nepozorovane pohybovať v danej oblasti. Toto riešenie ponúka kompletné situačné pokrytie a umožňuje efektívne rozhodovanie krízového manažmentu.
Kamery FLIR umožnili stavbu riešenia, ktoré je schopné nahradiť 20 až 40 bezpečnostných perimetrických kamier. To z neho robí ideálne, cenovo dostupné riešenie pre operátorov, ktorí potrebujú vzdialene monitorovať rozľahlé oblasti.

2017-01-24 Home, Aktuality
Porovnať
Pokračovať v nákupe Porovnať

Produkt bol pridaný do Vášho wishlistu.

Pokračovať v nákupe Môj wishlist
Content

Hľadáte špeciálne kamerové systémy?

Navštívte našu stránku www.plettac.sk. Nájdete tu kamery do vysokých teplôt, radiačného a výbušného prostredia, s vysokou odolnosťou voči EMC, riešenia pre armádu, dopravu, energetiku a ďalší priemysel.

Plettac Systems - kamery pre špeciálne systémy
Content

Termovízne systémy!

Vytvorili sme unikátne termovízne systémy založené na kombinácii termovíznych kamier a inteligentného softvéru. Čo všetko naše systémy dokážu a kde sa dajú použiť, sa dozviete na www.thermalcam.eu.

Thermalcam - termovízne systémy